درباره‌ما

مردم ايران با پيشينه تمدني بيش از 10 هزار سال، از با سابقه ترين اقوام بشري در روي زمين هستند. قطعاً مردمي با اين سابقه همواره در ابداع و ايجاد صنايع مختلف در سده هاي گذشته سرآمد جهانيان بوده اند . صنعت نساجي و توليد پارچه و پوشاك از هزاران سال پيش در ايران وجود داشته و در طي قرون و در زمان حكومت هاي مختلف نيز از اهميت خاصي برخوردار بوده است.
در بحث پوشاك بر اساس يافته هاي تاريخي مي توان به كشف ابزار ريسندگي در غاري در نزديكي شهر بهشهر اشاره نمود كه قدمت آن به بيش از 7 هزار سال قبل از ميلاد مسيح مي رسد. همچنين در يافته هاي باستاني شهر شوش سوزن هاي نخداري كشف شده است كه مؤيد توليد پوشاك و البسه در آن زمان بوده و در روي مهري كه از حفاري هاي اين شهر بدست آمده ، نقش دو نفر در كنار دستگاه بافندگي حك شده است كه نشان دنده وجود اين حرفه و صنعت در بين مردمان آن زمان مي باشد.
در كتب تاريخي اشاره شده كه ايرانيان اولين قومي بودندكه مردمان آنها شلوار مي پوشيدند البته ديگر تمدن هاي آن زمان از جمله يوناني ها و رومي ها و .... داراي لباس هاي دامن شكل بوده اند.

از آنجائيكه ايرانيان به عفت و پاكدامني زنان جامعه نيز بسيار اهميت مي دادند در يافته هاي تاريخي و سنگواره هاي موجود همواره نقوش زنان حاكي از نوع پوشش مناسبي بوده كه وي را از هرگونه تعرض و برهنگي مصون ميداشته است .
استفاده از رنگ هاي متنوع و گوناگون طبيعي در رنگرزي پارچه هاي بافته شده توسط مردمان آن زمان و همچنين استفاده از انواع كلاه ، دستكش و سربند و چكمه در زمان هخامنشيان و ساسانيان نشاندهنده اوج تنوع طلبي و زيبائي خواهي مردمان آن زمان مي باشد.
بي شك مي توان ايرانيان را يكي از ابداع كنندگان البسه ورزشي دانست زيرا براي سواركاري و چوگان بازي از البسه مخصوص ( بويژه شلوار و پيراهن و كلاه خاص سواركاري) و يا در ورزش باستاني و كشتي نيز از البسه مخصوص استفاده مي نموده اند.
پوشاك از اولين روزهاي تمدن بشري همراه با انسان بوده و ايراني ها نيز از اولين ملت هايي بودند كه بلحاظ رشد فرهنگي، لباس براي آنها فقط بعنوان تن پوش و محافظ در مقابل حوادث و مشكلات نبوده است. بلكه به زيبايي و جلوه و آراستگي آن نيز توجه خاصي داشته اند. آنها با شناخت از تركيبات و خواص موادي همچون پشم ، پنبه ، كتان ، و ابريشم كه داراي كاربردهاي مناسب براي پوشش بوده اند (موضوعي كه پس از هزاران سال اينك بهترين صنايع پوشاك دنيا به استفاده از آن اصرار مي ورزند) را بعنوان البسه خود انتخاب مي نموده اند. براي مثال پشم در زمستان ،گرم و در تابستان ، خنك است . بر خلاف انتظار عمومي كه استفاده از البسه پشمي در تابستان را منع مي نمايند، مي توان با استفاده از البسه هايي كه در توليد آنها نخ هاي نازك و ظريف پشمي بكار رفته است شرايط خوبي را براي استفاده كننده فراهم آورد.

الياف طبيعي بر خلاف الياف مصنوعي در تماس با پوست فاقد حساسيت بوده و ناراحت كننده نيستند، بلكه با كنترل دماي پوست و ايجاد تنفس طبيعي براي آن ، شرايط راحت و خاصي را براي استفاده كننده به ارمغان مي آورند.
بر خلاف الياف مصنوعي ، الياف طبيعي تا بيش از 30% وزن خود رطوبت بدن را جذب مي نمايند بدون آنكه تأثيري در آزار استفاده كننده داشته باشند. اين الياف به دليل خاصيت موئينگي خود براحتي عرق و رطوبت هاي سطحي بدن را جذب و آن را در طول الياف منتشر مي نمايند و همين خاصيت باعث جلوگيري از ايجاد بوي نامطبوع عرق بدن مي گردد. مشكلي كه بارها و بارها افراد با استفاده از البسه داراي الياف مصنوعي به آن دچار مي گردند. از مزاياي ديگر استفاده از البسه طبيعي ، امكان بازيافت آنها در چرخه طبيعت است.

با ورود تكنولوژي هاي جديد در قرن بيستم، بويژه در سالهاي اخير ، با رشد روز افزون اين صنعت در بين كشورهاي اروپائي، بدلائل مختلف قابليت رقابت در عرصه توليد با كيفيت براي واحدهاي ايراني از ميان رفت. بگونه اي كه در حال حاضر مرغوبترين البسه و پارچه، متأسفانه با ماركهاي مشهور خارجي به داخل كشور وارد مي شود. بنظر مي رسد ارزش افزايي اين صنعت و ايجاد زنجيره هاي اشتغال گوناگون يكي از نكات بسيار مهمي است كه بايستي دولتمردان در ايجاد رونق و سهولت، آن را مدنظر قراردهند. هرچند تعداد انگشت شمار واحدهاي مطرح توليد پارچه و البسه در داخل، جوابگوي بازار 70 ميليوني اين كالا در كشور نميباشد، لكن باتوجه به شرايط فعلي، فرصت لازم براي ساماندهي واحدهاي كوچك و كنترل و نظارت بر آنها توسط مسئولان ذيربط بمنظور توليد كالاهاي اساسي با كيفيت كه بتواند با نمونه هاي خارجي رقابت نمايد را ، فراهم مي سازد.

Visit fbetting.co.uk Betfair Review

كپي‌رايت 1392 توسعه تجارت زرفام كيش.
كليه حقوق محفوظ است.
تلفن: 88903558-021
ايميل: info@zarfam-kish.com

Demo